Comisia Nationala

Preşedinte

Conf. univ. dr. Radu Eugen Boriga, Universitatea Bucureşti

Preşedinte de onoare 

Prof. univ. dr. Stelian Niculescu

Preşedinte executiv

Nuşa Dumitriu - Lupan, Inspector General, Ministerul Educaţiei Naționale și Cercetării Științifice

Vicepreşedinţi Subcomisii

Dan Pracsiu, Liceul Teoretic „Emil Racoviță” Vaslui - Vicepreşedinte subcomisia clasa a IX-a

Eugen Nodea, Colegiul Național “Tudor Vladimirescu” Târgu Jiu - Vicepreşedinte subcomisia clasa a X-a

Adrian Panaete, Colegiul Naţional "A.T. Laurean" Botoşani - Vicepreşedinte subcomisia clasa a XI-XII-a

Silviu Candale, Colegiul Naţional „Liviu Rebreanu” Bistriţa- Vicepreşedinte subcomisia tehnică + baraj

Secretari

Gabriela Panait, Inspector de specialitate, Inspectoratul Şcolar Judeţean Dolj

Livia Țoca, Colegiul Național “Tudor Vianu” București/consilier C.N.E.E

Membri Subcomisia clasa a IX-a

  • Ionel-Vasile Piț-Rada, Colegiul Naţional "Traian" Drobeta Turnu-Severin
  • Gheorghe Manolache, Colegiul Naţional de Informatică Piatra-Neamț
  • Stelian Ciurea, Universitatea "Lucian Blaga", Sibiu
  • Marcel Drăgan, Colegiul Naţional „Samuel von Brukenthal” Sibiu
  • Mircea Lupşe-Turpan, Liceul Teoretic "Grigore Moisil" Timişoara
  • Violeta Marilena Grecea, Colegiul Naţional de Informatică "Matei Basarab" Râmnicu-Vâlcea
  • Cristina Elena Anton, Colegiul Național ”Gh. M. Murgoci” Brăila
  • Rodica Pintea, Colegiul Naţional "Grigore Moisil" București
  • Petru-Eric Stăvărache, Universitatea București
  • Lucian Bicsi, Universitatea București

Membri Subcomisia clasa a X-a

  • Moț Nistor, Colegiul Național ”Nicolae Bălcescu” Brăila
  • István Budai, Liceul Teoretic "Nagy Mózes"-Târgu Secuiesc
  • Vlad Laurențiu Nicu, Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu" Vaslui
  • Claudiu-Cristian Gorea, Colegiul Național “Alexandru Papiu Ilarian” Târgu-Mureș
  • Roxana Tîmplaru, Colegiul Național ”Ștefan Odobleja” Craiova
  • Petru Trambitaș, Universitatea “Babeş-Bolyai“ Cluj-Napoca
  • Mircea Popoveniuc, Universitatea “Babeş-Bolyai“ Cluj-Napoca
  • Adrian Budău, Universitatea București

Membri Subcomisia clasa a XI – XII-a

  • Zoltan Szabo, I.S.J. Mureș/Liceul Tehnologic "Petru Maior" - Reghin
  • Mihai Calancea, Universitatea București
  • Andrei Heidelbacher, Universitatea Politehnica Timișoara
  • Mihai Ciucu, CS Academy
  • Daniel Eugenie Posdărăscu, Imperial College London
  • Răzvan Dan Sălăjan, Universitatea “Babeş-Bolyai” Cluj-Napoca
  • Denis-Gabriel Mită, Universitatea din București
  • Ștefan-Adrian Popa, Universitatea Politehnica București
  • Radu-Silviu Vișan, Universitatea Politehnica Bucuresti
  • Andrei-Alexandru Cociorva, Universitatea “Babeş-Bolyai“ Cluj-Napoca

Membri Subcomisia de Baraj

  • Zoltan Szabo, I.S.J. Mureș/Liceul Tehnologic "Petru Maior" - Reghin
  • Marius Nicoli, Colegiul Naţional "Frații Buzești" Craiova
  • Petru-Eric Stăvărache, Universitatea București
  • Lucian Bicsi, Universitatea București
  • Petru Trambitaș, Universitatea “Babeş-Bolyai“ Cluj-Napoca
  • Mircea Popoveniuc, Universitatea “Babeş-Bolyai“ Cluj-Napoca
  • Adrian Budău, Universitatea București
  • Mihai Calancea, Universitatea București
  • Andrei Heidelbacher, Universitatea Politehnica Timișoara
  • Mihai Ciucu, CS Academy
  • Daniel Eugenie Posdărăscu, Imperial College London
  • Răzvan Dan Sălăjan, Universitatea “Babeş-Bolyai” Cluj-Napoca
  • Denis-Gabriel Mită, Universitatea din București
  • Ștefan-Adrian Popa, Universitatea Politehnica București
  • Radu-Silviu Vișan, Universitatea Politehnica Bucuresti
  • Andrei-Alexandru Cociorva, Universitatea “Babeş-Bolyai“ Cluj-Napoca